Paws like a mole, snout like an anthill. Attenborough’s firefly is not extinct, scientists have revealed | iRADIO

--

For the first time, scientists on an expedition in Indonesia have managed to capture footage of the Attenborough’s sea lion. They proved that this rare oviparous mammal was not extinct, as some had feared, Reuters reported.Video
Jakarta/London
1:42 p.m November 10, 2023

Share on Facebook


Share on Twitter

Share on LinkedIn

Print

Copy the url address


Abbreviated address

Copy to clipboard

Close

Attenborough’s Pajezura | Photo: AFP | Source: Profimedia

Until now, the only evidence of the existence of the species, which was named after the famous British naturalist Sir David Attenborough, was a more than 60-year-old specimen of a dead animal kept in a museum in the Netherlands.


Kazachstán chce vybít statisíce antilop. Dříve kriticky ohrožená zvířata ničí úrodu zemědělcům


Číst článek

Zachytit na kameru se paježuru nyní povedlo v indonéském pohoří Cyclops Mountains. Čtyřtýdenní expedici vedli experti z britské Oxfordské univerzity.

Paježury se podle vědců objevily na Zemi zhruba před 200 miliony let, tedy v době, kdy na naší planetě žili dinosauři. Jsou to noční živočichové, které je ve volné přírodě těžké najít.

Paježura Attenboroughova (Zaglossus Attenboroughi) má bodliny jako ježek, čenich jako mravenečník a tlapy jako krtek, píše zpravodajský server britské BBC.

Poslední kamera

Čtyři třísekundové záběry paježury pocházejí z dříve neprobádané oblasti deštného lesa v pohoří Cyclops Mountains. Jedná se o drsný terén v nadmořské výšce kolem 2000 metrů. Tým objevil rovněž nové druhy hmyzu a žab a pozoroval populace klokanů stromových a pěvců z čeledi rajkovitých.

Paježuru Attenboroughovu zachytila jedna z 80 kamer, které tým vědců pod vedením biologa Jamese Kemptona v deštném lese rozmístil. „Nedělám si legraci, když řeknu, že ty záběry byly na úplně poslední SD kartě, kterou jsme prohlíželi, z poslední kamery, kterou jsme v terénu vyzvedli v poslední den expedice,“ řekl Kempton.

Předchozí expedice do Cyclops Mountains podle BBC odhalily známky toho, že by paježura Attenboroughova mohla v oblasti žít – například stopy po „rýpání čenichem“ – přesvědčivé důkazy o její existenci chyběly, uvedla BBC.

CTK

Share on Facebook


Share on Twitter

Share on LinkedIn

Print

Copy the url address


Abbreviated address

Copy to clipboard

Close


The article is in Czech &&

Tags: Paws mole snout anthill Attenboroughs firefly extinct scientists revealed iRADIO

-

NEXT Smoke over Gaza, shrapnel, scattered strollers and a burnt kibbutz. How I returned to Israel after 17 years